Kursai LSMU VA

LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLŲ UNIVERSITETAS

VETERINARIJOS TĘSTINIO MOKYMO IR KONSULTAVIMO CENTRAS

8 AK. VAL. MOKYMO KURSŲ

ATSAKINGAS ANTIMIKROBINIŲ MEDŽIAGŲ NAUDOJIMAS PRODUKCIJOS GYVŪNAMS

PROGRAMA

2018 m. lapkričio mėn. 21 d. LSMU Veterinarijos akademijoje, Didžioji salė, Tilžės g. 18, Kaunas Kursų programa
9.00–9.30 Dalyvių registracija.
9.30–11.00 Antimikrobinių medžiagų klasifikavimo kriterijai ir jų veikimo ypatumai. Kritiškos antimikrobinės medžiagos. Patogeninių bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms vystymasis, situacija pasaulyje ir Lietuvoje. Kaskados terapijos principo taikymas gydant infekcinius produkcijos gyvūnų susirgimus.

(LSMU, doc. dr. G. Daunoras)

11.00–11.30 Kavos pertrauka.
11.30–12.15 Antiparazitinio rezistentiškumo pasireiškimas ir jo profilaktika produkcijos gyvūnams.

(LSMU, prof. S. Petkevičius)

12.15–13.30 Produkcijos gyvūnų imuninės atminties susidarymas, imuninės intervencijos galimybės šiuolaikiniame prekiniame ūkyje.

(LSMU, dr. R. Stakauskas)

13.30–14.00 Kavos pertrauka.
14.00–14.45 Antibiotikų naudojimo mažinimo galimybės: probiotiniai preparatai, jų įtaka sveikatingumui ir produktyvumui. Pašarų priedų naudojimo teisinis reglamentavimas.

(Prof. A. Šimkus)

14.45–16.30 Produkcijos gyvūnų sveikatingumo ir gerovės santykis. Pašarų kokybės, saugos ir subalansuotos mitybos reikšmė sveikatingumui.

Kryptingas ir racionalus antimikrobinių medžiagų naudojimas gydant ir profilaktuojant produkcijos gyvūnų ir jų prieauglio infekcinius susirgimus. Pažangių biosaugos priemonių taikymas profilaktuojant produkcijos gyvūnų užkrečiamas virusines ir bakterines ligas.

(LSMU, prof. R. Antanaitis, dr. A. Rutkauskas, dr. D. Starevičius)

16.30 Diskusijos. Pažymėjimų įteikimas.

 

Parašykite komentarą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su LVGA Privatumo politika.