Susitikimas su privačiais veterinarijos gydytojais Rietave

Susitikime su privačiais veterinarijos gydytojais – aktualių klausimų sprendimų paieškos

2016 m. balandžio 18 d.Penktadienį, balandžio 15 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius dalyvavo Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) inicijuotame susitikime su privačiais veterinarijos gydytojais.Rietavo savivaldybės kultūros centre problemas aptarė apie šimtas privačių veterinarijos gydytojų iš trylikos artimiausių savivaldybių (rajonų ir miestų) – Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Pagėgių, Palangos, Plungės, Rietavo, Tauragės, Telšių, Skuodo, Šilalės ir Šilutės. Susitikime dalyvavo ir šių rajonų teritorinių VMVT vadovai.

„Privatūs veterinarijos gydytojai – artimiausi VMVT pagalbininkai, kovojant su gyvūnų užkrečiamosiomis ligomis, tokiomis kaip šiuo metu Lietuvoje nesiliaujantis afrikinis kiaulių maras. Neramina ir kitose šalyse vis užfiksuojami paukščių gripo, snukio ir nagų ligų atvejai. Be to, vykstant tarptautinei prekybai, didėja rizika šalyje atsirasti ir mėlynojo liežuvio ligai. Todėl privatūs veterinarijos gydytojai turi būti pasirengę padėti VMVT specialistams spręsti aktualias gyvūnų sveikatos, gerovės, ženklinimo ir registravimo problemas. Tokie susitikimai abipusiai naudingi, nes tiesiogiai gauta informacija yra efektyvesnė. Artimiausiu metu tokie susitikimai vyks ir kituose regionuose“, – sakė J.Milius.

VMVT direktorius pabrėžė svarų privačių veterinarijos gydytojų indėlį Lietuvai siekiant vieno iš svarbiausių prioritetų – gauti oficialų patvirtinimą, kad šalyje nėra galvijų bruceliozės, enzootinės galvijų leukozės ir tuberkuliozės. Tačiau, pasak VMVT vadovo, plačiai nuskambėję atvejai, kai nesąžiningi veterinarijos gydytojai neteisėtai išduodavo gyvūnų augintinių pasus, klastojo augintinių amžių ar įrašus apie vakcinaciją, pakenkė Lietuvos veterinarijos įvaizdžiui visoje Europoje. Jo nuomone, privatūs veterinarijos gydytojai turėtų siekti ne tik pelno, bet ir prisiimti atsakomybę už tinkamą tvarkos įgyvendinimą.

LVGA prezidentas prof. Vidmantas Bižokas patikino, kad LVGA, tęsdama pradėtus darbus, prisidės prie projektų rengimo jauniems veterinarijos gydytojams. Profesorius akcentavo būtinybę vietoje asociacijos steigti Lietuvos veterinarijos rūmus, pateikė tokio sprendimo privalumus ir naudą.

Pasitarimo metu buvo aptartos LVGA bendruomeniškumo problemos, socialinių garantijų, paramos besikuriantiems ir neseniai mokslus baigusiems veterinarijos gydytojams, patirties pasidalinimo su jaunaisiais specialistais klausimai. Susirinkusieji aktyviai įsijungė į diskusijas dėl pakeistos veterinarinių vaistų platinimo ir išdavimo tvarkos, taip pat dėl žemo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos studentų žinių lygio. Profesorius V. Bižokas pripažino, kad priekaištai dėl išleidžiamų specialistų kvalifikacijos pagrįsti. Susirinkusieji diskutavo dėl gyvūnų augintinių ženklinimo mikroschemomis įkainių taikymo bei ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklių reikalavimų pakeitimo (dėl gyvūnų kaitos ir perkėlimo pranešimo terminų, neefektyvios dvigubo pranešimo sistemos ir kt.).

Informacija iš VMVT tinklapio

Parašykite komentarą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su LVGA Privatumo politika.