Dėl VMVT direktoriaus įsakymo projekto pastabų ir pasiūlymų

 

 Dr. Jonui Miliui                                                   2014 03 14, Kaunas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui

Dėl VMVT direktoriaus įsakymo “Išlaidų, patirtų vykdant įgaliotųjų veterinarijos gydytojų funkcijas, apskaičiavimo ir atlyginimo metodika” projekto

 

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Bendrosios praktikos sekcijos narių nuomone pateiktas projektas yra taisytinas, jį reikia tobulinti. Siunčiame privačių veterinarijos gydytojų pastabas ir nuomones.

1. Privačių veterinarijos gydytojų nuomone reikėtų neskubėti šį įsakymą pasirašyti, turėtų būti platesnė diskusija dėl šio projekto, galbūt ir teritorinėse VMVT, kurios darbuotojai kartu su privačiais veterinarijos gydytojais padėtų rasti geriausią variantą ir savo pasiūlymus bei pastabas nusiųstų į centrinę Vastybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

2. Pateiktas projektas parašytas gana painiai, sudėtinga ir pakankamai paini skaičiavimo metodika, sudėtingas lentelių pildymas.

3. Per daug bus buhalterijos, atsiras papildomi kontroliuotojai.. Kam reikalinga grafa ,,Priemonių mėginių paėmimui įsigijimą patvirtinančio dokumento numeris, data”? Ar kas Lietuvoje nežino kiek kainuoja mėgintuvėlis, adata, pirštinės ar kita smulkmė? Ar vertos tokios smulkios sumos tokios detalios apskaitos? Pažiūrėjus į projektą, susidaro įspūdis, kad apskaita užims daugiau laiko ir kainuos nervų nei praktinis darbas.

4. 3.2 punkte parašyta “… ūkinių gyvūnų laikytojams, kurių darbuotojai….”, tai reiškia, kad bus apmokama ūkininkui ar bendrovei, o veterinarijos gydytojui jeigu liks. Jei veterinarijos gydytojas yra samdomas, tai yra dirba kažkurioje bendrovėje, su kuo konkrečiai bus pasirašoma sutartis? Su samdomu veterinarijos gydytoju, ar jo darbdaviu, ne veterinarijos gydytoju.

5. Neaišku dėl sutarties su VMVT pasirašymo ar nepasirašymo, jei veterinarijos gydytojas nenorės pasirašyti sutarties dėl priešepizootinių-profilaktinių priemonių finansuojamų iš VMVT, ar jis taip pat negalės atlikti privalomų priešepizootinių-profilaktinių priemonių, kurias finansuoja patys gyvulių laikytojai (dėl leukozės, bruceliozės ir tuberkuliozės).

6. Metodikoje išlaidos vienkartinėms priemonėms turi apimti ir vienkartinę darbo aprangą, dezinfekcines medžiagas, kanceliarines išlaidas. Kraujo mėginio paėmimui gal ir užteks 15 min. (nors ir tai kai kada sunkiai bus įgyvendinama – jei reikės paimti vieną mėginį, tai persirengimui, mėginio paėmimui, lydraščio surašymui 15 min. tikrai nepakaks), tik ar per tiek laiko laikytojas sugebės fiksuoti tarkim mėsinį galviją, o 30 min. galvijo gaišenos patologiniam anatominiam tyrimui ir mėginių paėmimui tikrai neužteks.

7. Kaip apskaičiuoti įgalioto veterinarijos gydytojo bruto valandinį darbo užmokestį, jei jis yra IĮ savininkas ir vienintelis darbuotojas, kai fiksuojama tik darbo užmokesčio suma, bet niekur nefiksuojamos darbo valandos (10 Lt ar 200 Lt už valandą?)

8. Mėginio pristatymo išlaidų apskaičiavimo metodika būtų logiška tik tuo atveju, jei transporto priemone aprūpintų VMVT, nes čia numatytos tik išlaidos kurui ir vairuotojui, visiškai neskaičiuojant amortizacinių išlaidų.

9. Reikia nepamiršti ir mokesčių valstybei, kuriuos įgaliotas veterinarijos gydytojas turėtų sumokėti už gautas pajamas: pelno 5 proc., pajamų 15 proc., Sodros 26,3 proc., iš viso 46,3 proc. nuo išmokėtos sumos, tai pelno tikrai daug nebus.

10. Kyla klausimas dėl socialinių garantijų (trauma, liga, invalidumas ir panašiai) atliekant įsipareigojimus bei dėl apmokėjimo, kuomet darbų apimtis gali labai padidėti (pavyzdžiui, kiaulių maro atveju), ar bus užtikrintas apmokėjimas kaip ir numatyta šiame projekte. Neaišku, ar pasirašęs sutartį įgaliotas veterinarijos gydytojas bus atsakingas už konkrečią teritoriją, kuri bus nurodyta sutartyje, ar ne (sutartyje konkreti teritorija nebus nurodyta), nes privatūs veterinarijos gydytojai turi darbinius santykius su klientais ne tik savo apylinkėje, bet važiuoja ir į gretimus rajonus, dirba pagal sutartis su gyvūnų savininkais?

Prašome atsižvelgti į aukščiau pasiūlytas pastabas ir surasti galimybę Jums parankiu laiku suorganizuoti dalykinį susitikimą  ir diskusijas šiais klausimais tarp Asociacijos ir Jūsų Tarnybos atstovų.

 

Pagarbiai,

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas             Vidmantas Bižokas

Parašykite komentarą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su LVGA Privatumo politika.