VMVT seminaras "Karpynėje"

Gruodžio 12 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) surengė seminarą „Kaip formuoti ir palaikyti teikiamų paslaugų, atitinkančių visų socialinių partnerių poreikius ir lūkesčius, kokybės gerinimo procesus“, į kurį pirmą kartą subūrė šalies ūkininkų ir privačių veterinarijos gydytojų atstovus drauge aptarti iškylančias problemas ir kasdienius rūpesčius.

Kaip pabrėžė seminaro dalyvius pasveikinęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, skaudžios šių metų pamokos – klasikinio kiaulių maro protrūkis Jonavos rajone, dar kartą parodė, koks svarbus tarpusavio ryšys tarp ūkininkų ir veterinarijos gydytojų. Todėl sveikintina VMVT iniciatyva sukviesti visus bendram pokalbiui.

„Šie metai VMVT buvo nelengvų iššūkių ir permainų metais, bet tarnyba sėkmingai įgyvendino jai iškeltus uždavinius. Tapo lydere dalyvaujant įvairiuose ES finansuojamuose daugiašaliuose projektuose, kurie garsina ne tik VMVT vardą, bet prisideda ir plečiant žemės ūkio produkcijos eksporto rinkas. Džiugu, kad šiemet žemės ūkio produkcijos eksporto apimtys išaugo net 28 proc. Tačiau šiame seminare turime svarstyti siekius, kad Lietuva taptų ne žaliavas, o aukštos kokybės galutinį produktą eksportuojančia valstybe“, sveikindamas susirinkusius, sakė K. Starkevičius. 

„Vis dažniau išgirstame svarstymų, kad veterinaro profesija Lietuvoje nepopuliari. Iš tiesų, veterinarijos gydytojo reputacija ir prestižas kaime nuvertinti. Tokia padėtis verčia sunerimti, juk be profesionalių veterinarijos gydytojų neįsivaizduojamas ir viso gyvulininkystės sektoriaus klestėjimas“, – sveikindamas susirinkusius, teigė VMVT direktorius dr. Jonas Milius. 

Apžvelgdamas šių metų svarbiausius nuveiktus darbus ir iššūkius, VMVT direktorius akcentavo, kad kartais pritrūksta atviro dialogo tarp ūkininkų ir veterinarijos gydytojų.  Aštrias gyvulių sveikatingumo problemas parodė specialūs patikrinimai, 2011 metus paskelbus pieno kokybės metais, klasikinio kiaulių maro protrūkis Jonavos rajone, nustatyti nelegalių veterinarijos vaistų naudojimo atvejai. „Daugumą šių problemų ūkininkai galėtų išspręsti pasitelkdami į pagalbą profesionalus – privačius veterinarijos gydytojus. Todėl linkiu, kad tokie susitikimai, kai ūkininkai, privatūs veterinarijos gydytojai ir valstybinę kontrolę atliekantys inspektoriai gali pasidalinti mintimis ir aptarti kylančias problemas, taptų gražia tradicija“, – sakė J. Milius .

Seminare taip pat pasisakė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmontas, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos Bendrosios praktikos sekcijos valdybos pirmininkas Algimantas Lūža. VMVT skyrių vedėjai seminaro dalyvius supažindino su svarbiausiais šiais metais nuveiktais darbais, pristatė VMVT ateities planus ir iššūkius.

Seminaro metu buvo apdovanoti VMVT organizuoto geriausių idėjų konkurso nugalėtojai. Geriausiomis pripažintos Šiaulių VMVT, Kauno VMVT kolektyvų ir Vilniaus VMVT vyresniosios specialistės Guodos Giedraitytės konkursui pateiktos idėjos. Konkurso dalyviai teikė pasiūlymus, kaip  pagerinti superkamo pieno kokybę, kaip sustiprinti privačių veterinarijos gydytojų ir ūkininkų bendradarbiavimą ir atkurti privataus veterinarijos gydytojo prestižą kaime, kaip pakeisti ir patiems formuoti VMVT įvaizdį visuomenėje. 
 

Parašykite komentarą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su LVGA Privatumo politika.